Prezent na roczek może być problematycznym wyborem, zwłaszcza jeśli nie wiemy, co mogłoby spodobać się maluchowi. Kolejnym dylematem staje się budżet. Ile wydać na prezent? 50 zł, a może 100 zł? I chociaż prosta odpowiedź nie istnieje, są zabawki, które z pewnością przypadną do gustu i dziecku, i rodzicom.

Prezent do 100 zł

Zarówno chłopcom jak i dziewczynkom przyjemność sprawią zestawy Lego. Dla tych najmłodszych dobra opcja to Lego Duplo. Klocki mają przyjemną estetyką i są nieco większe od tych standardowych. W tej kategorii cenowej znajdziesz m.in. Tory kolejowe, Posterunek Policji, Przyjęcie Urodzinowe Myszki Mini czy zestawy z Krainą Lodu. Bajkę te pokochały dzieci na całym świecie, a postać Elzy producenci zabawek umieszczają właściwie wszędzie!)

Kolejny pomysł to stoliki edukacyjne – plastikowe lub drewniane (są droższe). Wspomagają rozwój dziecka, pobudzają kreatywność i gwarantują dobrą zabawę. Wybierając stolik zwróć uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Krawędzie nie mogą być ostre, a sama zabawka musi być pozbawiona drobnych elementów i słabo przymocowanych dodatków. Unikaj także stoliczków wyposażonych w zbyt wiele efektów dźwiękowych. Dobrą opcją jest też sprawdzenie, czy wybrany model posiada atest bezpieczeństwa. Z praktycznych dodatków polecamy kubki niekapki i specjalne lampki do sypialni malucha.

Podarunkiem stymulującym rozwój dziecka są także książeczki. Rocznym maluchom spodobają się zwłaszcza te z dużą ilością obrazków.

Jakie książeczki dla rocznego dziecka? Kilka świetnych pozycji:

  • Seria Co wokoło?
  • Seria Jano i Wito
  • Seria Lalo, Binta i Babo
  • Księga dźwięków i Księga ryków

Prezent od 100 zł do 200 zł

Kategoria ekstra! W tym przedziale cenowym możesz kupić świetnej jakości drewniane zabawki, np. konika na biegunach lub kuchnię czy warsztat samochodowy. Produkty z drewna wyróżnia estetyczne wykonanie, są bezpieczne i nietoksyczne. Kolejna zaleta takich zabawek to nauka praktycznych umiejętności poprzez zabawę.

Maluchom z pewnością spodobają się także zestawy zabawek do wody (np. Fisher Price). Inna opcja to rowerek biegowy. Korzystając z niego dziecko uczy się zachowania równowagi, a późniejsza nauka jazdy na „prawdziwym” rowerze to pestka!

Jakich prezentów unikać?

Wymienione powyżej prezenty są z kategorii bezpiecznych, czyli nie ma ryzyka, że podarunek będzie nieprzydatny lub wręcz niewłaściwy. Obdarowując solenizanta powstrzymaj się ze słodyczami i innymi produktami żywnościowymi, chyba że bardzo dobrze znasz rodziców i ich ustalenia względem diety dziecka.

Unikaj także podróbek, zabawek z niesprawdzonych źródeł lub niedostosowanych do wieku malucha. A jeśli obawiasz się, że dziecko ma rzeczy polecane przez nas, zawsze dobrym rozwiązaniem jest zakup bonu do sklepów dziecięcych (np. Smyk)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here