Włosy to wizytówka wielu kobiet. Wizyty u fryzjera to nie tylko relaks, ale także konieczność dla każdej kobiety, która dba o swój wygląd w każdym detalu. Włosy często odzwierciedlają to, co dzieje się w życiu i głowie kobiety – radykalne zmiany koloru włosów często są zapowiedzią równie gwałtownych zmian w życiu, ale czasem to tylko chwilowy kaprys i chęć na coś nowego. W każdej drogerii znajdziemy mnóstwo kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji różnego rodzaju włosów.

Coraz popularniejsze stają się również kosmetyki, które są dostępne od niedawna na rynku – specjalne kuracje przyspieszające porost w ampułkach, wcierki, nawilżające oleje, a także bardziej ekologiczne rozwiązania, które zawierają naturalne składniki. Coraz częściej można spotkać także specjalne suplementy diety, które mają wpływać na szybkość przyrostu włosów, a także na ich kondycję. Rynek kosmetyków do pielęgnowania włosów jest naprawdę szeroki, podobne jak i wybór farb do włosów. Nawet w wielu marketach, dostępne są farby do włosów, a także dekoloryzatory, które pozwalają na ściągniecie koloru z włosów.

Producenci zapewniają, że są to środki dające efekt profesjonalnej wizyty u fryzjera w domowym zaciszu. Farby w sklepach mają różną rozpiętość cenową – najtańsze są szamponetki. które nie zapewniają trwałej koloryzacji, a jedynie czasowy efekt, który utrzyma się na włosach przez kilka dni. Wiele farb również z czasem się wypłukuje i można znaleźć farby, które zapewniają efekt do 20 czy 28 myć włosów. O wiele trudniej jednak pofarbować włosy już farbowane, a także drastycznie zmienić ich kolor. Dla fryzjera nie jest to nic trudnego, jednak nie każdy fryzjer podejmie się rozjaśniania włosów.

Czasem w salonie wymagane jest przynajmniej kilka wizyt podczas których kolor stopniowo jest rozjaśniany, a na włosy nakłada się farbę w odpowiednim kolorze. Stopniowe ściąganie koloru ma za zadanie chronić włosy, tak aby zabieg ich nie zniszczył. Jednak szczególną uwagę należy zwrócić na ich odpowiednią pielęgnację. W sklepach fryzjerskich można znaleźć całą gamę produktów przeznaczonych do mycia włosów farbowanych, a także specjalne odżywki, balsamy i maski. Włosy rozjaśnione szybciej wypłukują kolor, ale także mają tendencję do szybkiego wysuszania się. Nawilżanie jest więc szczególnie istotne by włosy wyglądały dobrze.

Dekoloryzacja możliwa jest również w domu, chociaż jest to zabieg który należy odpowiednio przemyśleć. Obecnie przez Internet można zakupić również profesjonalne farby czy kosmetyki, które stosowane są w salonach. Farbowanie z ciemnych włosów na blond w domu najlepiej wykonać stopniowo oraz pod opieką osoby, która taki zabieg już wykonywała. Oczywiście profesjonalne farby przeznaczone są do profesjonalnego użytku – ich nieodpowiednie użycie może skutkować nieodpowiednim efektem kolorystycznym, ale także zniszczeniem włosów, które pod wpływem zbyt silnej dekoloryzacji mogą się spalić lub całkowicie zniszczyć.

Farbowane jak i rozjaśniane włosy wymagają specjalnej uwagi i pielęgnacji na co dzień, a zwłaszcza końcówki, które najbardziej narażone są na mechaniczne uszkodzenia i zbytnie wysuszenie. Wiele z salonów proponuje również specjalistyczne zabiegi na włosy, które dokładnie nawilżają włosy, a ich składniki są starannie wyselekcjonowane. Bardzo często fryzjerzy tuż po rozjaśnianiu, polecają stosowanie odpowiednich kosmetyków bądź skorzystanie właśnie z zabiegów, które pomogą w nawilżeniu. To właśnie nawilżanie jest najważniejsze i niezależnie od kosmetyków, które wybierzemy, liczy si ich regularne stosowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here