Kredyt konsolidacyjny to popularne rozwiązanie wśród osób, które spłacają wiele różnych zobowiązań jednocześnie (kredytów gotówkowych, ale też na przykład kredytów odnawialnych czy kart kredytowych).

Nic w tym dziwnego – pozwala on zmniejszyć miesięczną ratę względem sumy rat skonsolidowanych zobowiązań, a tym samym odciążyć domowy budżet i zredukować szanse, że wystąpią uciążliwe i kosztowne problemy z terminową spłatą długów.

Musimy jednak pamiętać, że banki nie przyznają kredytów konsolidacyjnych absolutnie każdemu, kto się nimi zainteresuje. Otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej wymaga spełnienia pewnych warunków. W takim razie jakie są to warunki i co należy zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu?

Kredyt konsolidacyjny – warunki

Przede wszystkim trzeba wskazać, że w przypadku kredytu konsolidacyjnego obowiązują takie same podstawowe warunki, jak w przypadku innego rodzaju kredytów. Oznacza to więc, że może na nie liczyć tylko osoba pełnoletnia, posiadająca pełnię zdolności do czynności prawnych. Powinna ona posiadać stabilne źródło dochodu (umowę o pracę, umowę cywilnoprawną, własną firmę, rentę lub emeryturę), a także poprawnie wypełnić wniosek kredytowy. Ponadto konieczne może być dostarczenie umów kredytów i pożyczek, które chcemy skonsolidować.

Przed wydaniem jakiejkolwiek decyzji bank niewątpliwie dokona analizy zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Jest to o tyle istotne, że ilość i wysokość posiadanych zobowiązań bezpośrednio wpływa na wysokość zdolności kredytowej. Osoby zainteresowane konsolidacją zobowiązań mają ich co najmniej kilka, co oznacza, że otrzymanie kredytu może być dla nich trudniejsze niż pierwotnie by się wydawało. Zwłaszcza, jeśli ich dochody są niewysokie bądź zdarzyło im się w przeszłości spłacać kredyty z opóźnieniem i w związku z tym zgromadzili oni negatywne wpisy w BIK-u.

Więcej szczegółów na temat procesu konsolidacji zobowiązań i jego opłacalności znaleźć możesz tutaj: http://skonsolidowany.pl/.

Co zrobić, żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Wiemy już, jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt konsolidacyjny. Co jednak, jeśli któreś z nich sprawiają nam problem (czyli w praktyce mamy zbyt niską zdolność kredytową)? Dobrym pomysłem jest zwrócenie się do wykwalifikowanego pośrednika kredytowego, którego wsparcie zdecydowanie zwiększy szanse na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://skonsolidowany.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here