Są dzieci, które na kolonie jeżdżą co roku, ale też takie, które nie były na nich nigdy. Niektórzy rodzice nie decydują się na wysyłanie swoich pociech na taką letnią rozrywkę, czy to ze względów finansowych, czy obaw o ich bezpieczeństwo, czy z jeszcze innych powodów. Mimo wszystko warto się nad takim wyjazdem zastanowić, ponieważ ma on wiele zalet i nie bez powodu jest tak popularny. W takim razie, dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie?

Świetna zabawa w gronie rówieśników

Dobrze zaplanowane kolonie pełne są ciekawych wydarzeń i zajęć, które mają sprawić, że dziecko spędzi te kilkanaście dni jak najlepiej. Oglądanie zabytków, ścianki wspinaczkowe, paintball, gry zespołowe, tory przeszkód czy nauka survivalu to tylko kilka z atrakcji, jakie można spotkać na koloniach. Jeśli lokalizacja wyjazdu jest wystarczająco blisko granicy, niekiedy w programie jest nawet jedno bądź dwudniowy wyjazd za granicę, do któregoś z naszych sąsiadów.

Czas ten będzie dla dziecka niezapomniany, a co najważniejsze, będzie spędzony w gronie rówieśników. Pozwoli to dziecku nawiązać przyjaźnie, które często utrzymywane są nawet po zakończeniu kolonii, a także będzie stanowiło ulgę dla rodziców, którzy nie będą musieli spędzać swojego urlopu organizując atrakcje dla dzieci, w dużej mierze nieciekawe dla osób dorosłych.

Więcej pożytecznych informacji na tematy turystyki i podróży naleźć można na blogu http://zwierzakbezpiecznywpodrozy.pl/.

Pierwszy posmak niezależności

Kolonie nie są niebezpieczne, ponieważ dzieci są cały czas pod opieką wychowawców, którzy dbają o ich zdrowie i dobre samopoczucie. Nie da się jednak ukryć, że jest to też często pierwszy moment, kiedy dziecko może poczuć posmak pewnej niezależności. Co prawda ma wyznaczone pory posiłków i zajęcia, ale za to może decydować na przykład o tym, jak wyda kieszonkowe, które otrzymało od rodziców. Przyzwyczajanie dziecka od młodego wieku do spędzania czasu poza domem jest dobrą opcją, która pozwoli dziecku pozbyć się nieśmiałości czy braku odwagi.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://zwierzakbezpiecznywpodrozy.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here