Dowód rejestracyjny pojazdu, dowód osobisty, prawo jazdy, potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia OC na samochód, karty płatnicze, karty lojalnościowe, identyfikatory potrzebne w pracy, itd. – dokumenty, które nosimy przy sobie można wyliczać w nieskończoność. Zazwyczaj noszone w portfelu powodują, że ten po czasie pęka w szwach. A gdy dodać do tego gotówkę i drobne, przestrzeni zaczyna wręcz brakować. Czy można cokolwiek z tym zrobić?

Oczywiście! W sytuacji, gdy dokumentów mamy naprawdę dużo, najrozsądniejszym rozwiązaniem jest dedykowane im etui. W specjalnym dodatku tego rodzaju możemy estetycznie ułożyć wszystkie drobiazgi. Projektowane przy zachowaniu odpowiedniego rozmiaru, pasujące do standardowych dokumentów – spełnia swoją funkcję w stu procentach. Niektórzy panowie rezygnują jednak z takiej propozycji na rzecz męskiej saszetki. Portfel i etui trzeba bowiem gdzieś schować. I tu znów pojawia się potrzeba kolejnego dodatku, na przykład torby czy teczki.

A popularna i lubiana saszetka męska rozwiązuje ten problem. Noszona w dłoni pełni funkcję małej torebeczki. Dodatku, w którym można schować zarówno pieniądze, jak i dokumenty czy nawet klucze lub telefon. Jest idealna, gdy właściciel nie lubi nosić przy sobie większego gabarytowo plecaka, a szuka miejsca dla wszystkich podręcznych rzeczy.

Saszetki męskie do ręki – akcesoria, które wróciły w wielkim stylu

Saszetki skórzane każdemu z nas kojarzą się z latami osiemdziesiątymi i dziewięćdziesiątymi, kiedy mężczyźni nagminnie je nosili. Jeszcze niedawno kojarzone z obciachem, dziś wróciły do łask. I to w jakim stylu…Skórzane saszetki męskie, inaczej zwane nerkami, obecnie nosi się albo na pasku, albo na ramieniu. Chętnie korzystają z nich zarówno dorośli mężczyźni, jak i nastolatkowie.

Wygodne, komfortowe w użytkowaniu, o designerskim wyglądzie – takie są właśnie współczesne saszetki dla panów. Nic dziwnego, że na nowo dały o sobie znać. Te wykonane z naturalnej skóry są szczególnie popularne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że łączą w sobie odrobinę elegancji i miejskiego luzu. Poza tym, dodatki tego rodzaju dają mężczyznom miejsce do przechowywania podstawowych, podręcznych przedmiotów. Niegdyś chowane po kieszeniach drobiazgi, dziś mają w końcu swoje miejsce.

Powracając jednak do tytułowej kwestii, pozostaje pytanie o najlepsze rozwiązanie podczas rozmieszczania dokumentów. Etui czy saszetka? Co prawda, pierwszy dodatek jest stricte ukierunkowany na tą funkcję.
Z kolei drugi jest pojemniejszy i nie wymaga kupowania torby. Porównajmy zatem wszystkie ich pozostałe zalety.

Etui na dokumenty vs. męska saszetka – co wybrać?

Zastanawiając się nad tym czy dokumenty nosić w etui, czy saszetce, najlepiej zrobić zestawienie zalet obydwu produktów.

Nerka umożliwia jednoczesne przenoszenie pieniędzy, kart płatniczych, dokumentów i drobnych przedmiotów. Jest pojemna, ale nie tak duża, jak plecak czy męska torba. Na nią powinni zdecydować się mężczyźni, którzy szukają oryginalnego rozwiązania w postaci dodatku mieszczącego wszystkie podręczne rzeczy. Nerki można nosić zarówno zawieszone przez ramię czy tors, jak i dookoła paska. Są wygodne, komfortowe w użytkowaniu i bardzo modne!

Etui daje z kolei możliwość rozdzielenia gotówki od dokumentów, co chroni męski portfel przed nadmiernym wypychaniem. Mieści w sobie naprawdę dużą liczbę kart i dokumentów, dając przejrzystość zawartości. Wymaga jednak dodatkowych akcesoriów, na przykład plecaka lub torby do przechowywania zarówno portfela, jak i samego etui. Panowie, którzy szukają jednak dodatku pozwalającego na posegregowanie kart, na pewno będą z niego zadowoleni.

Tak czy inaczej, noszenie przy sobie sporej liczby dokumentów wcale nie musi być kłopotliwe. Wypychanie nimi portfela już dawno nie jest konieczne. Dziś producenci galanterii skórzanej proponują tyle alternatyw, że z pewnością każdy wybierzesz  wśród nich coś dla siebie. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb przyszłego właściciela i oczekiwań, co do nabytego dodatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here