Smartwatch, czyli elektroniczny zegarek łączący się z telefonem, to świetny wybór dla osób, które chcą monitorować swoją aktywność fizyczną. Sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze.

Przegląd smartwatchy

Podstawowa zasada to kompatybilność inteligentnego zegarka z używanym telefonem. Przykładowo, jeśli używasz iPhone’a, smartwatch Apple będzie najlepszym wyborem, podobnie jak w przypadku używania elektroniki sygnowanej marką Xiaomi. Skoro mowa o chińskich firmach… Xiaomi jako właściwie jedyny chiński producent ma warte uwagi modele smartwatchy.
Kolejny aspekt to Twój budżet. Przy założeniu, że chcesz monitorować podstawowe parametry, sterować muzyką i mieć łączność z Bluetooth, zegarek ze średniej półki cenowej (500-1000 zł), będzie dla Ciebie wystarczający. Nie zapomnij przetestować wszystkich oferowanych funkcji. Są smartwatche dedykowane kobietom, np. z dodatkową opcją monitorowania cyklu menstruacyjnego, ale także i osobom, które trenują w warunkach ekstremalnych.

Inne przydatne funkcje zegarków elektronicznych to m.in.: wirtualny trener, pulsometr, sprawdzenie pogody czy kompas.

Osobną kategorię stanowią smartwatche dla dzieci. Ich główna zaleta to stały kontakt dziecka z rodzicem. Jeśli urządzenie ma wbudowane GPS, to w zależności od modelu urządzenie może zlokalizować położenie pociechy z dokładnością do kilku metrów. Podobnie jak i w zegarkach „dla dorosłych”, smartwatch umożliwia odbieranie i nawiązywanie połączeń. Ciekawą opcją stanowią modele z funkcją STREF. Opiekun ustala bezpieczne obszary przebywania, a w przypadku przemieszczenia się dziecka poza ustalone tereny, smartwatch niezwłocznie wysyła komunikat do dorosłego.

Jakie marki smartwatchy warto wziąć pod uwagę?

Wyżej wspomnieliśmy o Xiaomi. Smartwatche tej marki są stosunkowo tanie, jednak ich jakość jest satysfakcjonująca. Sprawdzą się zwłąszcza do podstawowych zastosowań. Inny dość często polecany producent Samsung. Przykładowo, Samsung Galaxy Watch Active wyróżnia nie tylko wygodne menu, ale i rozbudowana analiza snu. Kolejną firmą, której zegarki warto sprawdzić to Garmin, doceniony za design i wysoką funkcjonalność urządzeń.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here