Taborety to siedziska niedużych rozmiarów, z których najczęściej korzystają pracowniczki salonów piękności. Taborety wykorzystywane są w czasie wykonywania różnego typu zabiegów, które wymagają bliskiego kontaktu z ciałem klientki. Zaletą wielu taboretów jest ich mobilność, wygoda oraz nieduże rozmiary. Poniżej podpowiemy – jak wybrać taboret do salonu kosmetycznego, na jakie parametry zwrócić uwagę oraz jak znaleźć siedzisko estetyczne i praktyczne zarazem.

Konstrukcja taboretu kosmetycznego – czyli stabilność przede wszystkim

Taboret kosmetyczny powinien być odpowiednio stabilny. Podczas siedzenia na nim, wszystkie wykonywane czynności powinny przebiegać bezpiecznie, bez obaw o możliwość samoczynnego przesunięcia taboretu. Kluczowe jest pod tym względem – jaka jest podstawa w danym taborecie. Polecamy przede wszystkim taborety na podstawie pięcioramiennej, zakończonej wytrzymałymi mechanizmami kołowymi.

Pięć odnóg sprawiaj, że ciężar osoby siedzącej jest rozłożony równomiernie, a możliwość niezamierzonego odjechania siedziska jest minimalna. Warto zwrócić uwagę również na sposób wyprofilowania nóżek z kółkami, a także – materiał, z którego zostały wykonane jego mechanizmy. Szczególnie polecamy solidne stopy stalowe pokryte dodatkowymi warstwami zabezpieczającymi przed rdzewieniem – na przykład warstwą chromowaną.

Elementy konstrukcyjne kluczowe, pomocne i te mniej ważne

Poszczególne dostępne taborety kosmetyczne różnią się konstrukcją oraz obecnością dodatkowych modułów. Najczęściej, konstrukcja obejmuje: siedzisko, podstawę z nóżkami, oparcie oraz niekiedy także podłokietniki. Większość dostępnych taboretów posiada jednak uproszczoną konstrukcję, z której wyeliminowane zostały nawet oparcie i podłokietniki.

Taborety takie są bardzo pomocne w codziennych pracach w salonie. Nieobecność oparcia działa na korzyść – taboret można swobodnie obracać i siadać na nim w dowolnym układzie. Ponadto, siedziska bywają odpowiednio wyprofilowane, co pozwala siedzieć na nich zarówno w sposób konwencjonalny jak i okrakiem.

Warto też upewnić się, czy dane siedzisko jest obrotowe oraz posiada możliwość regulacji ustawienia wysokości. Są to podstawowe jednak bardzo kluczowe parametry. Z tych samych siedzisk korzystają bowiem osoby o różnym wzroście, a tym samym – będą potrzebować dopasować ich ustawienie do własnej wygody. Ma to bezpośrednie przełożenie na rezultaty wykonywanych usług kosmetycznych.

Siedzisko regulowane – czyli dopasowane do potrzeb pracowników i klientów

Taborety kosmetyczne powinny być regulowane nie tylko jeśli chodzi o możliwość zmiany wysokości ich ustawienia, ale również w zakresie nachylenia siedziska i ustawienia oparcia. Ma to duże znaczenie z uwagi na komfort wykonywanej pracy.

Najważniejsza jest pod tym względem możliwość regulacji ustawienia kąta nachylenia siedziska oraz wysokości oparcia. Rzadziej zdarza się, by w taboretach oparcie było wyposażone w niewielki zagłówek. Wówczas, dobrze jeśli i on poddaje się regulacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here