Wiele kobiet marzy o rycerzu na biały koniu, zwyczajnie mówiąc o przystojniaku, który będzie je niemal czcił. Ale jak wiadomo są to tylko oczekiwania, wszak rzeczywistość zawsze jest inna. Wiecie, nie ma idealnych ludzi, nie tylko dotyczy to charakteru czy wyglądu, no chyba, że na Instagramie po godzinnej przeróbce w Photoshopie. Zatem jak to jest z tymi oczekiwaniami, a rzeczywistością? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć.

Ideał w każdym centymetrze

Niektóre kobiety marzą o facecie, który jest idealny w każdym centymetrze. Wysoki, przystojny, oczywiście powinien mieć idealnie białe zęby, do tego przyda się jeszcze muskulatura, świetna fryzura oraz wypchany banknotami portfel, ok zamiast banknotów mogą by złote karty kredytowe. Z kolei rzadko można usłyszeć o idealnym charakterze, no może poza stwierdzeniem, że chcemy, aby nasz rycerz za nami wręcz szalał i był na każde skinienie. Ale jak wiecie taki obraz księcia z bajki można włożyć właśnie między bajki. I niestety z oczekiwań nici, wszak marząc o idealnym facecie, trzeba się zastanowić czy jest się także potencjalnie idealną kobietą.

Głupie oczekiwania…czyli gdy za dużo naoglądasz się filmów

Można odnieść wrażenia, że wiele kobiet ogląda za dużo filmów romantycznych. Pamiętajcie szał na „Zmierzch”? Wiele dziewczyn i dorosłych kobiet marzyło, aby spotykać się z Edwardem, ale przecież on był wampirem. Przecież to jest tak głupie, że aż trudno to skomentować. Przykłady można mnożyć, to choćby „słynny” film „365 dni”, który można powiedzieć, że opowiada o gwałcie i syndromie sztokholmskim, bo kto normalny marzy o gwałcie? Takie obrazy rzeczywiście spłycają społeczeństwo, ale nas raczej przeraża, że jeszcze są osoby, które marzą o tak chorych i nienormalnych rzeczach. Rozumiemy, że można powiedzieć, że podobają nam się faceci w garniturze z eleganckimi spinkami do mankietów – bo po prostu lubimy taki styl, a do tego ważna jest jeszcze inteligencja, w końcu powinniśmy lubić rozmawiać na poziomie. Warto pamiętać, że młodość i uroda przemijają…

Rzeczywistość bywa różna

Kobiety marzą czasami o książętach na białym rumaku, albo o seksownych wampirach, ewentualnie przystojnych gangsterach lubiących wyuzdany seks…ale czy na pewno? Jasno można stwierdzić, że to niedojrzałe i nienormalne i to naprawę są najlżejsze słowa, jakimi tę sytuację opiszemy. Oczekiwania nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, choć niestety niedojrzałość niektórych pań powoduje, że rozpadają się długoletnie związki, bo w końcu chcemy mieć ideał, a ten facet, którego mamy w domu taki nie jest. W końcu nie codziennie prezentuje się jak milion dolarów, dodatkowo często korzysta z toalety i jakby tego było mało jeszcze śmie zarabiać dosyć mało. Są jeszcze kobiety, które uciechy cielesne przekładają nad swoje dobro. Ważne, że seks jest przyjemny, ale co z tego, że facet agresywny.

Czy istnieją ideały?

Ideałów nie ma i nie będzie, chyba, że w sieci i tego należy się trzymać. Ponadto musicie sobie zdawać sprawę, że fascynacja inaczej zwana motylkami w brzuchu szybko mija i to od nas zależy, jak dalej potoczy się związek. Jeżeli sądzimy, że można być przez całe życie kimś zafascynowanym, to jesteśmy w błędzie, w końcu miłość jest czymś więcej niż tylko pożądaniem. Ale czy damy szansę miłości? Na to pytanie musicie sami sobie odpowiedzieć. Jeżeli nadal wierzycie w bajki, to raczej nie przewidujemy, że znajdziecie rycerza na biały koniu, wszak on może oczekiwać księżniczki na białej klaczy. Zwróćcie jeszcze uwagę, że w dużej mierze mówiąc o oczekiwaniach zwraca się uwagę na wygląd i pieniądze, a co z inteligencją? Czy nie lepiej powiedzieć, że nasz facet jest dla nas idealny, bo nas kocha, dba o nas, uwielbiamy z nim rozmawiać i obłędnie prezentuje się w eleganckiej odzieży ze spinkami do mankietów? Zatem czas najwyższym zejść na ziemię.

Marzenia i oczekiwania nijak nie mają się do rzeczywistości. To tak jak z pracą, w dzieciństwie każda z nas chce być modelką bądź piosenkarką, albo jedną i drugą razem, a do tego jeszcze aktorką, ale potem okazuje się, że te marzenia były naprawdę dziecinne i takie też są marzenia o księciu z tym, że one może nie są dziecinne, ale zwyczajnie niedojrzałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here