Kompleksowo wykonany manicure obejmuje kilka etapów. Ostatnim, najbardziej wyczekiwanym przez klientki jest oczywiście malowanie. Jednak każda szanująca się stylistka wie, że na nic zda się najpiękniejszy lakier, jeśli płytka nie zostanie wcześniej odpowiednio opracowana. W tym celu pomocne okazują się pilniki do paznokci. To one nadają kształt płytce i sprawiają, że końcowy etap manicure jest satysfakcjonujący.

Rodzaje pilniczków do paznokci

Pilniki do paznokci, takie jak https://mylaq.pl/pilniki-i-polerki/, podobnie jak pozostałe akcesoria do stylizacji paznokci, są dostępne w kilku wariantach. Pierwszym, chyba najbardziej znanym, choć już nie cieszącym się tak dużą popularnością jak kiedyś, są pilniki metalowe. Niegdyś dodawane do zestawów przeznaczonych do pielęgnacji dłoni, a także powszechnie sprzedawane w drogeriach i sklepach kosmetycznych. Dziś powoli odchodzą do lamusa, ponieważ niszczą płytkę paznokcia i narażają ją na rozdwajanie i pękanie. W ich miejsce pojawiają się inne, bezpieczniejsze pilniki do paznokci, jak chociażby te wykonane z papieru. Chętnie wykorzystywane zarówno w użytku domowym, jak i profesjonalnym. Ich największym atutem jest duży wybór ziarnistości, dzięki czemu z łatwością można dobrać gradację odpowiadającą wykonywanej czynności, jak również kondycji paznokcia. Niezastąpione zarówno do piłowania naturalnej płytki, żelu czy akrylu. Ich jedynym mankamentem jest jednorazowość – nie nadają się bowiem do dezynfekcji. Alternatywą dla papierowych są szklane pilniczki do paznokci. Łagodne, bezpieczne i precyzyjne. W przeciwieństwie do metalowych nie niszczą płytki. Polecane przede wszystkim do użytku domowego. W salonach kosmetycznych nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem. Z uwagi na swoją delikatność nie są w stanie należycie spiłować żelu czy akrylu, dlatego stylistki paznokci często zamieniają je na pilniki z papieru.

Frezarka jako alternatywa dla pilnika

Choć zalety pilniczków do paznokci są nieocenione, wiele stylistek ceni sobie pracę z frezarkami. To bardzo popularne urządzenia, które szturmem wdarły się do gabinetów kosmetycznych, zachwycając swoją uniwersalnością. Przy pomocy frezarki można nie tylko opracować paznokieć, ale również usunąć skórki, aby tym sposobem kompleksowo przygotować płytkę do malowania.

Kształty pilniczków

Pilniki do paznokci są dostępne w wielu kształtach do wyboru. Ich postać nie ma wpływu na kondycję płytki, jednak w istotnym zakresie ułatwia ich stylizację. Najbardziej znany jest pilnik o prostym kształcie, którego używa się do skracania i modelowania płytki. Kolejny to banan. Ze względu na swoją postać ułatwia pracę przy skórkach. Uniwersalnym modelem jest łódka, która łączy prosty pilnik z bananem. Ostatni typ stanowi kostka, czyli blok polerski przeznaczony do matowania i wyrównywania płytki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here