Inteligencja seksualna to w dużej mierze miernik Twojego zadowolenia z stosunku seksualnego. To właśnie ona oznacza jakie znasz swoje potrzeby (i swojego partnera), co sprawia Ci w łóżku przyjemność i jak łatwo przychodzi Ci wyrażanie swojej fizyczności. Poniżej dowiesz się czym właściwie jest inteligencja seksualna i czy da się ją zmierzyć.

Inteligencja seksualna to w dużej mierze miernik Twojego zadowolenia z stosunku seksualnego. To właśnie ona oznacza jakie znasz swoje potrzeby (i swojego partnera), co sprawia Ci w łóżku przyjemność i jak łatwo przychodzi Ci wyrażanie swojej fizyczności. Poniżej dowiesz się czym właściwie jest inteligencja seksualna i czy da się ją zmierzyć.

Czym jest inteligencja seksualna?

Skrót od inteligencji seksualnej to SQ. Nie ma jednak ona nic wspólnego z ilorazem IQ. Inteligencja seksualna odnosi się do Twojego poziomu zadowolenia oraz satysfakcji z seksu. Tego pojęcia nie należy mylić z wiedzą na temat różnych pozycji seksualnych, czy posiadaniem sporego doświadczenia seksualnego. SQ wyraża to mniej więcej to, czy wiesz, co sprawia Ci tak naprawdę przyjemności. Czy wiesz, jak pokazywać swoją seksualność i czy potrafisz rozmawiać o tym z swoim partnerem. Wysoka inteligencja seksualna świadczy również o tym, jaką posiadasz świadomość potrzeb i upodobań drugiej osoby. Osoba, która posiada wysoki poziom SQ potrafi wczuć się w położenie swojego partnera. W dużym skrócie można powiedzieć, że osoba o bardzo wysokiej inteligencji seksualnej jest po prostu zadowolona z swojego życia seksualnego.

Jak osiągnąć dojrzałość seksualną?

Wysokim poziomem SQ wykazuje się około 20% ludzi na całym świecie. Dojrzałość seksualna wcale nie musi być połączona z wiekiem człowieka. Z pewnością składa się na nią również doświadczenie, wiedza oraz intuicja. Inteligencja seksualna zaczyna się rozwijać już od dzieciństwa. Jest ona związana z podejściem do seksu oraz własnej cielesności. Seksuolodzy potwierdzają, że duży wpływ na dojrzałość seksualną ma wychowanie i rodzicie. Jeżeli dziecku wpajane jest to, że seks służy jedynie do prokreacji albo czerpie ono wiedzę na temat stosunku z pornografii może zdecydowanie sprzyjać niskiej inteligencji seksualnej.

Często wysoki poziom inteligencji seksualnej posiadają osoby, które są w stałych związkach. Świetnie się to sprawdza u osób, których strefa intymna działa bez zarzutów. Oczywiście nie jest to reguła, ponieważ wysoką inteligencję seksualną może również posiadać singiel. Ważna jest tutaj znajomość swojego ciała oraz umiejętność zaspokajania potrzeb swoich, jak i partnera. Jak więc wejść na wyższy poziom SQ? Zdecydowanie pierwszym krokiem będzie otwartość na poznawanie własnego ciała, realizowanie swoich potrzeb oraz rozmowy z partnerem. Tutaj pomoże konfrontowanie swoich oczekiwań w sypialni i asertywnego podejścia do seksu. Pomóc mogą również różnego rodzaju zabawki erotyczne, jak np. taki wibrator z wytryskiem https://sexactive.pl/pl/p/Wibrator-z-wytryskiem-Mega-realistyczny/278

Czy istnieje test na SQ?
Czy można więc zmierzyć swój poziom SQ? Można, jednak najbardziej popularnym testem na inteligencję seksualną przeznaczony jest dla mężczyzn. Taki test powstał jako odpowiedź na potrzebę posiadania przez mężczyzn dowodu, że są dobrymi kochankami. Jednak do określenia swojego poziomu inteligencji seksualnej wystarczy Ci odpowiedzieć na parę pytań. Czy znasz swoje potrzeby seksualne? Potrafisz je zaspokajać? Czy Twój partner zna Twoje potrzeby? Czy Ty znasz potrzeby Twojego partnera i potrafisz je zaspokoić? Czy odczytujesz niewerbalne sygnały swojego partnera?

Warto pamiętać, że seks to samo zdrowie i warto pielęgnować tą czynność, aby stała się prawdziwą rozkoszą w życiu partnerów. To właśnie podczas tej czynności oddajemy się naszej ukochanej osobie. Ważna jest więc tutaj pełna satysfakcja z stosunku seksualnego. Warto więc dbać o swoją inteligencję seksualną, ponieważ jest to klucz do udanego współżycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here