Wesele jest ważnym momentem w życiu każdego z nas. Niezależnie czy wcielamy się w jego trakcie w rolę pana młodego czy gościa, ten wieczór zostanie z nami na zdjęciach przez lata. W jaki sposób uczesać się tak, by w pełni wykorzystać potencjał naszych włosów, a nasza fryzura była idealna? Przedstawiamy najlepsze fryzury na wesele dla facetów.

Pompadour – klasyk dla wielu

Niezależnie od tego, ile lat mamy, pompadour będzie wyglądać na naszej głowie spektakularnie. Fryzura została rozsławiona przez gwiazdę amerykańskiego rocka Elvisa Presleya i od tamtego czasu nadal wygląda świeżo. Presley nie był jednak pierwszą osobą, która rozsławiła ten styl uczesania. Była nią bowiem madame de Pompadour, kochanka króla Francji Ludwika XV. Jest to fryzura, która we współczesnym wykonaniu charakteryzuje się włosami zaczesanymi do tyłu, jednak unoszącymi się wysoko nad czołem – zachowana jest wysoka objętość fryzury. Tak przygotowana góra bezbłędnie komponuje się z krótko ściętymi bokami, które dla zachowania harmonii całości powinny być cieniowane i stopniowo przechodzić w coraz dłuższe pasma. Minusem tej fryzury jest właściwie jedynie długość włosów, gdyż żeby ułożyć efektowne pompadour, powinna ona wynosić co najmniej 10 cm. Jest to też dobre rozwiązanie dla osób z zakolami. Warto pamiętać, że fryzury z krótko utrzymanymi bokami wizualnie znacznie zmniejszają zakola. Im wyżej poprowadzone jest krótkie cięcie, tym większe zakola można w ten sposób ukryć.

Przeczytaj także: https://joemonster.org/art/50712/Ciekawe_fakty_o_pieknej_Jennifer_Aniston

Side part – prosta elegancja

Chociaż w przypadku pompadour również występuje przedziałek, tu spełnia on główną rolę i odniesienie do zaczesywania włosów. Fryzurę tą niezwykle często możemy spotkać na pokazach mody, a pasuje do każdej formalnej okazji, w tym również wesela. Boki, znacznie dłuższe niż w przypadku pompadour, zaczesane są tutaj do tyłu, a góra ułożona na jedną ze stron ku tyłowi. Fryzura ta dobrze sprawdzi się również u osób o cieńszych włosach.

Grzywka – powrót do przeszłości

Wielu z nas pamięta tę fryzurę z lat dzieciństwa, kiedy to było nam daleko do poświęcania swojej uwagi stylizacji fryzury. Jednak gdy potem od niej odeszliśmy, mogliśmy zupełnie nie pomyśleć o tym, by przekonać się jak wyglądamy w niej w dojrzalszym wieku. Kilka miesięcy przed weselem warto ją wypróbować, dlatego, że ma ona właściwości zmieniające proporcje twarzy. Nawet jeśli z odsłoniętym czołem się sobie podobamy, może się okazać, że proporcje uległy poprawie, a z grzywka stanie się naszą idealną fryzurą na wesele, doskonale podkreślającą walory urody naszej twarzy.

Krótkie boki i tył

Ostatnia pozycja w poradniku wcale nie oznacza, że jest to najgorszy wybór z podanych. Wręcz przeciwnie, skrócone boki i tył pasują zdecydowanej większości mężczyzn i jest to przy tym fryzura, która wygląda świeżo i nowocześnie – zdecydowany faworyt modnych fryzur męskich na wesele. Mimo że wielu mężczyzn traktuje ją jako początek swojej podróży w kierunku fryzury undercut, czyli płaskiego zaczesu do tyłu, który wymaga dłuższych włosów, doskonale sprawdzi się również jako fryzura docelowa. Przy wszystkich wymienionych zaletach odznacza się również prostotą utrzymania. By cieszyć się jej świetnym stanem długo po weselu, wystarczy kilkadziesiąt sekund spędzonych przed lustrem z glinką do włosów w ręce.

Problem jak uczesać się na wesele dotyczy każdego mężczyzny, planującego się na nim pojawić. Nie tylko panna młoda może wyglądać na swoim weselu olśniewająco, a fryzura, oprócz garnituru będzie tym, co zwróci uwagę gości od samego początku. Warto więc dobrać taką, która do nas pasuje i przetestować podane propozycje długo przed weselem. Nie bójmy się zmian. Często mogą pomóc nam odkryć swój styl zupełnie na nowo.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/l/meskie-fryzury-idealne-na-wesele/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here