Szczególne Życzenia.

12357869_427932280750320_42528516_n

Z okazji tych i innych, i wszystkich świąt. Z okazji tego nowego roku i wszystkich następnych.  Z okazji imienin, urodzin, miesięcznic i rocznic. Swoim najbliższym, bliskim i nieco mniej bliskim ale ważnym w moim życiu osobom. Wszystkim, a szczególnie tym, z którymi miałem w ostatnim roku kontakt, nie tylko osobisty. Sobie. Życzę miłości, spokoju i fascynacji.

Miłości do siebie, świata, innych ludzi, do tu i teraz. Takiej prostej, opartej na zaufaniu, że to co się dzieje ma sens. Miłości, która jest bez względu na pozostałe zmienne. Mówienia: kocham Cię.

Spokoju, gdyż spokój emanuje. Jest zaraźliwy i działa wbrew wszelkiej logice. Spokoju pomimo złego samopoczucia i wbrew wszystkim możliwym przeciwnościom. Spokoju wewnętrznego, który buduje spokój na zewnątrz. Mówienia: wszystko jest dobrze.

Fascynacji, bez której żaden kolor nie miałby barwy, żadna nuta nie miałaby brzmienia i żadne słowo znaczenia. Fascynacji uskrzydlającej i rozpromieniającej. Która pobudza i która zaspokaja, która nie daje spokoju i bez której spokój nie istnieje. Fascynacji jako źródła życiodajnej energii i jako celu jej wykorzystania. Mówienia: jest cudownie.

Dziś zamiast przepisu przytoczę wspaniały wiersz poety, którego twórczość nigdy nie robiła na mnie wrażenia. Była zbyt mało obraźliwa, dekadencka i nonkonformistyczna. Twórczość, która dziś wzbudza we mnie, zapierający dech w piersiach, zachwyt. Wiersz, który zwiera w sobie moje szczególne dla Was życzenia.

Kiedy mówisz

Nie płacz w liście
nie pisz, że los ciebie kopnął
nie ma na Ziemi sytuacji bez wyjścia
kiedy Bóg drzwi zamyka… to otwiera okno
odetchnij popatrz
spadają z obłoków
małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia
a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju
i zapomnij że jesteś gdy mówisz że kochasz

ks. Jan Twardowski

Wesołych Świąt 🙂